Kriolipoliza

Aktualizacja: lut 28

Dawno,dawno temu (*2008), za siedmioma górami i oceanem dr Dieter Manstein i dr Richard Rox Anderson (wizerunek panów jest dostępny w grafikach GOOGLE) wykazali, że trójglicerydy w komórkach zmieniają swoją swój stan skupienia a zmiana ta powoduje proces uszkodzenia tych komórek.
Cały proces jest możliwy tylko dlatego, że wyżej wymienione trójglicerydy zmieniają swoją postać w innej temperaturze niż woda. Proces uszkodzenia nazywamy apoptozą - gdyby to jednak ode mnie zależało zostalabym przy apoteozie, gdyż z niezrozumiałych powodów wielce czcimy utratę niknących na wadze kilogramów (czy też cm w obwodzie) . W obrazkowym uproszczeniu możemy wyobrazić to sobie, jako zmianę formy tłuszczów ze stałej na taką, którą może zostać uwolniona z komórek tłuszczowych i przetransportowana do ukladu limfatycznego - bez uszkodzenia innych tkanek . Bardziej dokładnie? Komórka wysyła sygnał, że jest uszkodzona --> zaburzeniu ulega proces sterowania komórką--> uwalniane sa enzymy,które niszczą uszkodzoną komórkę --> komórka kurczy się i traci swoją objętosc jak balonik, z którego uchodzi powietrze --> większość wchłaniają zachłanne makrofagi, które poznaliście przynajmniej w serialu "Było sobie zycie" -->Makrofagi robią co mogą, żeby zrobić z tego coś pożytecznego a to, czego nie zagospodaruje organizm jest wydalone wraz z moczem.

A jak to wygląda ?


Jak to brzmi w języku technicznym możecie przeczytać przy każdej definicji w necie .Ja będę się starała przedstawić procesy tak, żebym nawet ja z przeszłości ucząca się w szkole podstawowej biologii na 3Z nie musiała bezmyślnie dukać teorii z pamięci. Jednoczesnie tak, zebym nie musiała infatylizować zjawisk, którę są częścia naszej gabinetowej codzienności.


Zabieg jest przeprowadzany jest za pomocą głowicy zasysającej. Ta wyposażona jest w dwie blaszki, które generują niską temperatuurę (zbliżoną do 0). Zassanie i wytworzone podciśnienie obejmuje powierzchnię około 20 cm. Krio wymaga miejsc z wystarczająco dużą ilości tkanki do zassania powierzchni (u mnie w gabinecie najczęściej spotykam się z niespełnialnym zyczeniem zlapania zlamania skóry pod pachami - pomiędzy bokiem a tyłem klatki piersiowej) . Najczęściej stosowana jest na brzuch, boczki i uda (wewnętrzna strona, bryczesy, tył, przód ud)


Create Relevant Content

Po zabiegu w gabinecie odbywa się dalsza część procesu związana z metabolizowaniem uwolnionego tłuszczu.


Stąd (#zalecenia #kriolipoliza)

  • musimy zachować ujemny bilansu energetyczny (dla przykładu zakładam maksymalnie dwa tysiące kalorii w rozmiarze powyżej 42) i przynajmniej pół godziny intensywnego ruchu dziennie

  • Do tego szybki spacer, bieg, basen – wybierz to, co lubisz.

  • Przynajmniej 5dni po zabiegu nie wskazane jest spożywanie jakiejkolwiek ilości alkoholu.

  • Trzy litry wody dziennie ? Właśnie tak:-) Zabieg na ogół wymaga kilku powtórzeń przy większych rozmiarach,jednak kriolipoliza nie jest zabiegiem,ktory nas odchudzi. Zabieg cudownie modeluje sylwetkę, ale na dobrostan całego organizmu ma wpływ to, w jaki sposób żyjemy,funkcjonujemy, co jemy, jak często się ruszamy - ruch, sposób odżywiania, styl życia. Nie znam magicznej różdżki - decyzję o sobie i swoim ciele każdy z nas podejmuje w zgodzie ze sobą. W czasie zabiegu macie możliwość wysłuchania muzyki czy też obejrzenia filmu na smartfonie, nierzadkim widokiem jest aktywna praca a już najczęstszym z najczęstszych rozmowa telefoniczna -oczywiście dopiero wtedy, kiedy wyciągnę z Was wszystkie informacje i wszystkie możliwe informacje Wam przekażę :-)


187 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie